۰
سه شنبه ۳ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۹
مالکی :

استقلال سیاسی شورای حکام زیر سوال است/ همدستی اروپا با آمریکا برای اعمال فشار بر ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: وادار کردن شورای حکام به صدور قطعنامه علیه ایران یک رفتار سیاست زده بود و استقلال شورای حکام را زیر سوال برد.
استقلال سیاسی شورای حکام زیر سوال است/ همدستی اروپا با آمریکا برای اعمال فشار بر ایران
به گزارش صدای بلوچ، «فداحسین مالکی»، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ درباره اقدام سه کشور اروپایی مبنی بر صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی ایران گفت: تصویب قطعنامه شورای حکام علیه ایران تحت فشار آمریکایی ها و لابی صهیونیست ها در شرایطی انجام گرفت که در یک قرن اخیر آمریکا و اروپا شاهد این همه آشوب و اعتراضات مردمی که امروز نسبت به نژاد پرستی به وجود آمده نبوده است.
وی با اشاره به برگزار انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ماه‌های آینده و توجه افکار عمومی دنیا نسبت به اتفاقات این کشور افزود: وادار کردن شورای حکام به صدور قطعنامه علیه ایران یک رفتار سیاست زده بود و استقلال شورای حکام را زیر سوال برد.
نماینده مردم زاهدان ادامه داد: آمریکا به دنبال این است که فشار داخلی خود و توجه افکار عمومی نسبت به اعتراضات ضد نژادپرستی را منحرف کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه برای دولتمردان جمهوری اسلامی و همه دنیا ثابت شد که حتی اروپا که مخالف خارج شدن آمریکا از برجام بودند هم به دنبال فشار علیه ایران هستند تصریح کرد: سه کشور اروپایی در این ماجرا پرچمدار صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی شدند.
مالکی با تاکید بر بدعهدی اروپا خاطرنشان کرد: از نظر ما فرقی بین اروپا و آمریکا وجود ندارد.
وی گفت: در کمیسیون امنیت ملی این موضوع مورد بررسی قرار گرفته تاکید کرد: باید مواضع دولت و مجلس در این موضوع قاطع و متناسب با منافع ملی کشور باشد.
نماینده مردم زاهدان در مجلس با بیان اینکه مواضع اخیر دستگاه دیپلماسی کشورمان در این زمینه مطلوب و قابل ارزش بوده است خاطرنشان کرد: باید این مواضع به طور جدی از سوی وزارت امور خارجه تقویت شود، مجلس هم از مواضع قوی دولت حمایت خواهد کرد. باید یکپارچه نسبت به این موضوع دقت نظر داشته و دوست و دشمن کشور و ملتمان را بشناسیم.
مالکی یادآور شد: ما نمی توانیم اروپایی ها را دوست خود بدانیم ، اروپایی ها در اعمال فشارها و تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران به کمک آمریکا آمدند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 1272
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما