۰
يکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۰۰
کارشناس مذهبی:

جایگاه رفیع و پر اهمیت عید فطر نزد مسلمانان

یک کارشناس مذهبی گفت: نماز عید سعید فطر از جایگاه پر اهمیتی نزد مسلمانان برخوردار است.
جایگاه رفیع و پر اهمیت عید فطر نزد مسلمانان
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن عید فطر، بیان کرد: در پایان ماه مبارک رمضان و پس از یک ماه عبادت و روزه داری، اسلام روز اول ماه شوّال را عید قرار داده است؛ زیرا در این روز، انسان ها به فطرت خود بازمی گردند و متوجه عظمت خداوند متعال می شوند.

وی تصریح کرد: در این روز، مسلمانان، جسم را به وسیله غسل کردن پاکیزه کرده و با پوشیدن لباس های تمیز و خوشبوکردن خود، آن را کامل می کنند.

این کارشناس مذهبی افزود: پاکیزگی روح و جانشان نیز به وسیله دعا و مناجات و نماز صورت خواهد گرفت و سرانجام، پاکیزگی اموال و دارایی های آنها به وسیله فطریه دادن و کمک کردن به انسان های فقیر و نیازمند صورت می پذیرد.

وی ادامه داد: براساس آیات و روایات، نماز جمعه و عیدهای سعید فطر و قربان از جایگاه رفیعی بر خوردار است، به نحوی که خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) آثار و برکات قابل ملاحظه و عظیمی را برای آن ذکر کرده است به عنوان مثال، از نماز جمعه به عنوان حج مساکین یاد شده است.

حجت الاسلام بامری گفت: شب عید فطر، شبی است که خداوند پاداش های خود را به مؤمنان روزه دار می بخشد و آنان را مورد رحمت قرار می دهد.

این کارشناس مذهبی عنوان کرد: از این رو، هر انسان مؤمن باید از این فرصت نهایت استفاده را در ذخیره کردن ثواب و پاداش الهی بنماید و با انجام اعمال این شب، از فیض بی کران آن بهره مند شود.

وی خاطرنشان کرد: عید سعید فطر، از شمار اعیاد بزرگ اسلامی است که به دلیل اهمیت و عظمت خاص آن، در روایات اسلامی برای این روز دعاها و اعمال خاصی ذکر شده است.

انتهای پیام/ 
کد مطلب: 1140
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما