۰
دوشنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۱۲
کارشناس سیاسی:

از نظر دولتمردان آمریکا، سیاهپوستان و سرخپوستان شهروند درجه دو هستند/ فاصله زیاد حرف تا عمل سران کاخ سفید در خصوص مقابله با نژادپرستی

رضا خادمی گفت: فاصله حرف تا عمل سران آمریکا در خصوص مقابله با نژادپرستی در این کشور بسیار زیاد است.
از نظر دولتمردان آمریکا، سیاهپوستان و سرخپوستان شهروند درجه دو هستند/ فاصله زیاد حرف تا عمل سران کاخ سفید در خصوص مقابله با نژادپرستی
رضا خادمی در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: در حالی که آمریکا مدعی ابرقدرتی در دنیا است که روزنامه معروف نیویورک تایمز این کشور با انتشار گزارشی اعلام کرد: «آمریکا در حال سقوط، سقوط، سقوط، سقوط است»

وی افزود: در اقدامی بی سابقه تعداد زیادی از کارگران آمریکایی طی روزهای اخیر برای دریافت مزایای بیکاری اقدام کرده و افراد بیشتری نیز با خطر از دست دادن شغل در این کشور مدعی روبه‌رو هستند.

این کارشناس سیاسی گفت: تبعات بیکاری این کارگران تا سال ها بر روی اقتصاد آمریکا باقی خواهد ماند و مسئولان سیاسی این کشور قطعا ناگزیر هستند که با این معضل دست و پنجه نرم کنند.

خادمی تصریح کرد: دولتمردان آمریکا از یک طرف با بیکاری بی سابقه ۴۵ میلیون نفر در این کشور مواجه هستند و از طرفی با مسئله قتل سیاهپوست آمریکایی و اعتراضات بعد از آن که اوضاع وخیم در این کشور را نشان می دهد.

این کارشناس سیاسی عنوان کرد: قتل مرد سیاهپوست نشان داد، که علی رغم ادعاهای سران و دولتمردان کاخ سفید، آزادی و دموکراسی کلمه ای کاملا بی معنی در این کشور است.

وی ادامه داد: فاصله حرف تا عمل سران کاخ سفید در خصوص مقابله با تبعیض نژادی و مقابله با نابرابری بسیار زیاد است و دولتمردان این کشور علی رغم وعده ها تاکنون هیچ اقدامی علیه این وضعیت حاد انجام نداده اند.

خادمی اضافه کرد: نژادپرستی در آمریکا یکی از چالش های بزرگ تمام دولت های این کشور بوده که برای رفع و یا حل کردن آن هیچگونه اقدام اساسی برنداشته اند و حتی در حاد شدن آن بیشتر نقش داشته اند.

این کارشناس مذهبی گفت: تاریخ چند صد ساله اخیر آمریکا نشان داده که سیاهپوستان و حتی سرخ پوستان به عنوان ساکنان اصلی این کشور، هیچگاه از آزار و اذیت و تبعیض نژادی دولتمردان و اقلیت حاکم بر آمریکا در امان نبوده اند.

وی خاطرنشان کرد: سیاه پوستان و سرخ پوستان آمریکایی و‌ حتی شهروندان سایر کشورها که در آمریکا زندگی می کنند از نظر دولتمردان آمریکا و نژادپرستان یک درصدی به عنوان شهروندان درجه دو و سه محسوب می شوند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 1497
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما