۰
چهارشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۲

گلایه مردم زاهدان از قطعی بدون اطلاع آب لوله کشی/ ترکیدگی لوله ها عامل اختلال در آبرسانی

قطعی مکرر و افت فشار آب در کلانشهر زاهدان در حالی زمینه نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است که به گفته آنان به هیچ عنوان از قبل اطلاع رسانی در خصوص قطعی انجام نمی شود تا شهروندان مقداری آب برای خود ذخیره سازی کنند.
گلایه مردم زاهدان از قطعی بدون اطلاع آب لوله کشی/ ترکیدگی لوله ها عامل اختلال در آبرسانی
به گزارش صدای بلوچ به نقل از عصرهامون، قطعی مداوم و افت فشار آب، در روزهای گرم ماه مبارک رمضان در حالی زمینه نارضایتی و کلافگی مردم در کلانشهر زاهدان را به دنبال داشته است که شهروندان در برخی از نقاط برای تهیه آب مورد نیاز مصرفی خود با مشکل مواجه شده و مدام باید با در دست داشتن بانکه های 10 تا 20 لیتری مراکز آب شیرین کن را طی کنند.

در همین راستا طی 24 ساعت گذشته ساکنین خیابان هیرمند زاهدان از داشتن آب لوله کشی بی بهره مانده و طبق تماسی که با سامانه 122 شرکت آب و فاضلاب گرفته شد اپراطور علت قطعی آب لوله کشی را، ترکیدگی لوله در تقاطع خیابان سعدی و سید قطب اعلام کرد.

این ترکیدگی که از روز گذشته باعث شده مردم با معضل بی آبی دست و پنجه نرم کنند در حالیست که  نیاز  به آب در این فصل از سال بیش از هر زمان دیگری احساس می شود اما در برخی از محلات زاهدان، شهروندان مجبور هستند ساعت ها قطعی آب و افت فشار را تحمل کرده و با مشکلات ناشی از نبود آن رو به رو باشند.

با این تفاسیر اما در حالی معضل بی آبی و یا افت غیرقابل تحمل فشار آب امان ساکنین مناطق مختلف زاهدان را بریده است،  که در این میان نکته ای که بسیاری از شهروندان از آن گلایه مند هستند این است که این قطعی آب به هیچ عنوان به آنها از قبل اطلاع رسانی نمی شود و به یکباره آب برای چندین ساعت و حتی چند شبانه روز قطع می شود.

اکبری یکی از ساکنین خیابان هیرمند در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: از روز گذشته به طور ناگهانی آب لوله کشی قطع و با گذشت 24 ساعت هنوز وصل نشده است.

به گفته این شهروند، در مدتی که آب قطع شده شهروندان برای انجام امورات خود با مشکل مواجه شده اند که می طلبد مسئولان همت مضاعفی بر رفع این مشکل داشته باشند.

یکی از کسبه های خیابان هیرمند نیز با بیان اینکه قطعی آب  کسب و کار آنها را کساد کرده است، گفت: اگر چه قطعی و افت فشار آب در این استان به ویژه شهر زاهدان پدیده تازه ای نیست اما بی تردید اگر مسئولین بخواهند با این روند آب مورد نیاز شهروندان را تامین کنند در ادامه فصل بهار و تابستان خدا باید به مردم رحم کند؛ اکنون نیز قطعی آب زمینه نارضایتی کسبه این خیابان را فراهم کرده و برای تامین یک بانکه 20 لیتری مجبور هستیم از این خانه به آن مغازه سر زده تا اگر آب شرب دارند از آن استفاده کنیم.
 
هیچ مشکلی برای تامین آب وجود ندارد
 علی ایحال قطعی آب در برخی از نقاط کلانشهر زاهدان در حالی صدای مردم را در آورده است که اتابک جعفری، مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، بیان کرده است "هیچ مشکلی برای تامین آب وجود ندارد".

به گفته این مسئول،: با وجود اینکه ما همواره با مشکلات خشکسالی و کم آبی مواجه هستیم و مردم باید صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهند اما تاجایی که وظیفه ما ایجاب می کند آب را بدون مشکل به زاهدان می رسانیم.
 
با 350 لیتر بر ثانیه کسری آب در زاهدان مواجه هستیم
در پی تماسی که خبرنگار عصرهامون با میثم سلیمانی، مدیر روابط عمومی اداره آب و فاضلاب زاهدان داشت، وی گفت: صرفه جویی تنها راه برون رفت از مشکلات کم آبی است و می طلبد شهروندان در ساعات پیک مصرف آب که زمان افطار و سحر است صرفه جویی داشته باشند.

سلیمانی با اشاره به اینکه با راه اندازی خط دوم آب زاهدان به زابل دیگر مشکلی برای تامین آب شرب نخواهیم داشت، بیان کرد: هم اکنون با 350 لیتر بر ثانیه کسری آب در زاهدان مواجه هستیم که با تکمیل خط دوم مشکل حل خواهد شد.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 307
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما