۰
سه شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۰۸
یک کارشناس مذهبی:

امام حسن (ع) در مقابل انحراف دین ایستاد

یک کارشناس مذهبی گفت: امام حسن (ع) در دوران حاکمان غاصب بنی امیه مقابل انحراف دین ایستاد.
امام حسن (ع) در مقابل انحراف دین ایستاد
حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به سالروز ولادت امام حسن مجتبی (ع) در نیمه ماه مبارک رمضان، بیان کرد: آن امام از نظر علم، تقوی، زهد و عبادت، مقامی برگزیده و ممتاز داشت و از مظلوم ترین امامان معصوم هستند.
وی افزود: هنوز هفت سال از عمر شریف امام حسن مجتبی (ع) نگذشته بود که جد بزرگوارش پیامبر (ص) از دنیا رحلت کردند و با وفات پیامبر(ص) مظلومیت و غربت او و خاندانش نیز آغاز شد.
این کارشناس مذهبی عنوان کرد: امام حسن مجتبی (ع) دوران کودکی را با غم از دست دادن مادر و دوران جوانی را با غم خانه نشینی پدر و مشاهده مظلومیت های آن امام ، خار در چشم و استخوان در گلو و شهادت مظلومانه اش به پایان رساند و مظلومیت آن بزرگوار به اندازه ای بود که در هنگام دفن بدن مطهرش نیز ،بدن مبارکش را تیرباران کردند.
حجت الاسلام بامری گفت: ایشان آرام‌بخش دل‌های دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان و نقطه امید درماندگان بود به گونه‌ای که هیچ فقیری از در خانه آن حضرت دست خالی برنمی‌گشت.
وی تصریح کرد: تمامی تلاش امام حسن(ع) پس از قبول صلح این بود که فواید مورد نظرش را از صلح به نتیجه برساند و عملکرد دشمن‌شکن حضرت پس از صلح چنان مقاوم بود که معاویه را به فکر شهادت آن حضرت انداخت.
این کارشناس مذهبی افزود: امام حسن و امام حسین (ع) در دوران حاکمان غاصب بنی امیه مقابل انحراف دین ایستادند و اکنون نیز مسلمانان باید همواره مواظب باشند تا از دین خداوند لحظه ای خارج نشوند و در این راه باید همواره الگو و اسوه ای را سرلوحه کار های خود قرار دهیم که بهترین اسوه ائمه اطهار (ع) هستند.
حجت الاسلام والمسلمین بامری ادامه داد: تا زمانی که در این مسیر و زیر فرامین مقام ولایت امر زمان خود باشیم هرگز راه را گم نخواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: پیشوای دوم شیعیان با حسن خلق و صبر و بردباری توانست اهداف عالیه سیره نبوی را در جامعه جاری و زمینه های قیام کربلا را فراهم سازد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 317
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما