۰
شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۴
با هدف صرفه جویی در مصرف آب؛

توسعه سیستم های نوین آبیاری در سیستان وبلوچستان/۳۳هزار هکتار از اراضی استان مجهز شدند

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: با هدف صرفه جویی در مصرف وافزایش بهره وری آب در بخش کشاورزی استان ،توسعه سیستم های نوین آبیاری در دستور کار قرار گرفت.
توسعه سیستم های نوین آبیاری در سیستان وبلوچستان/۳۳هزار هکتار از اراضی استان مجهز شدند
به گزارش صدای بلوچ، جعفر زربافتی در گفت وگو با خبرنگار عصرهامون افزود: برای  اجرای سیستم های نوین آبیاری در سیستان وبلوچستان هیچ محدودیتی نیست و دولت برای تشویق کشاورزان به این امر ۸۵درصد هزینه اجرایی سیستم های نوین آبیاری را بصورت بلاعوض تأمین وپرداخت می کند.

به گفته وی، متقاضیان با داشتن مجوز آب ومدارک کامل زمین می توانند از طریق سامانه طرح توسعه ساماندهی نوین آبیاری ثبت نام  تا نسبت به اجرای سیستم برای اراضی زراعی  و باغات آنان از سوی سازمان جهاد کشاورزی اقدام شود.

مدیر آب و خاک سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با توجه به محدودیت منابع آبی،  اهمیت اجرای سیستم های نوین آبیاری در استان بر کسی پوشیده نیست، در سال‌جاری اجرای سیستم آبیاری تحت فشار در بیش‌از چهار هزار و 762 هکتار از اراضی زراعی و باغی با اعتبار ۴۰۰میلیارد ریال درحال اجرا است و این سطح تا ۱۰هزار هکتار قابل افزایش می باشد که اعتبارات لازم برای آن تامین شده است.

زربافتی با بیان اینکه تاکنون بیش از۳۳ هزار  هکتار از اراضی باغی و زراعی مرکز وجنوب استان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده اند، ادامه داد: برای تسریع در اجرای این پروژه‌ها نسبت به افزایش پیمانکاران اقدامات موثری انجام شده است.


انتهای پیام/
کد مطلب: 389
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما