۰
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴
گزارشی از نبود آب آشامیدنی در غرب دلگان سیستان و بلوچستان؛

عطش 4 ساله اهالی چاهکیچی دلگان/ تهیه آب آشامیدنی از موتور پمپ های کشاورزی

نبود آب آشامیدنی در محله الغدیر چاهکیچی شهرستان دلگان موجب بروز مشکلات بسیار زیادی برای اهالی این منطقه شده است.
عطش 4 ساله اهالی چاهکیچی دلگان/ تهیه آب آشامیدنی از موتور پمپ های کشاورزی
به گزارش صدای بلوچ، نبود آب آشامیدنی یکی از معضلاتی است که اهالی محله الغدیر(بهزادی ها) چاهکیچی شهرستان دلگان از چهار سال قبل تاکنون با آن دست و پنجه نرم می کنند.

مراد بهزادی یکی از اعضای شورای اسلامی این روستا در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: برخی از منازل این محله به آب لوله کشی و بهداشتی دسترسی ندارند و آن منازلی هم که لوله کشی آب دارند، متاسفانه به آب آشامیدنی و بهداشتی دسترسی ندارند.

وی ادامه داد: اهالی این محله عموما آب آشامیدنی مورد نیاز خود را یا از موتورپمپ های کشاورزی و با پیمودن مسیری دو تا 3 کیلومتری تامین می کنند و یا اینکه با حفر چاه جلوی منزل مسکونی خود آب مورد استفاده خانواده هایشان را تامین می کنند.

عضو شورای اسلامی روستای چاهکیچی شهرستان دلگان عنوان کرد: آب غیربهداشتی موجب بروز مشکلات بسیار زیادی از جمله سنگ کلیه، اسهال و... برای اهالی محله الغدیر شده است.

بهزادی اضافه کرد: برای رفع این مشکل اهالی محله الغدیر دلگان به مسئولان این شهرستان مراجعه کرده ایم که یا منکر معضل آب آشامیدنی در این محله شده اند و یا برخی هم وعده برطرف کردن مشکل را داده اند که تاکنون رفع هم نشده است.

عظیمی رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: کارشناس این اداره جهت بررسی وضعیت آب آشامیدنی محله الغدیر چاهکیچی شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان اعزام شده است.

 وی افزود: در زمان اجرای آب لوله کشی چاه کیچی در چند سال قبل جمعیت این روستا ۲۰۰ خانوار بوده ولی به مرور و با افزایش جمعیتی که داشته به 850 خانوار رسیده و موتور پمپ و مخزن آب روستا جوابگوی این تعداد خانوار نیست.

این مسئول خاطرنشان کرد: با برنامه ریزی و کار کارشناسی و همچنین تخصیص بودجه لازم مشکلات آب آشامیدنی این محله برطرف خواهد شد.

علی ای حال می طلبد با توجه به گرما بالای هوای این منطقه که در تابستان نزدیک به 55 درجه می رسد، مسئولان نسبت به رفع معضل اهالی محله الغدیر چاهکیچی شهرستان دلگان اقدام کنند.

روستای چاهکیچی در فاصله 65 کیلومتری غرب شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 338
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما