۰
يکشنبه ۹ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴
گزارشی از تردد خودروهای حامل قاچاق سوخت؛

تردد کاروانی و آزادانه سفیران مرگ در جاده دلگان به ایرانشهر/ لزوم برخورد نیروی انتظامی با حاملان سوخت قاچاق

تردد کاروانی و آزادانه خودروهای حامل قاچاق سوخت در جاده دلگان به ایرانشهر موجب بروز مشکلات بسیاری برای مردم این منطقه شده است.
تردد کاروانی و آزادانه سفیران مرگ در جاده دلگان به ایرانشهر/ لزوم برخورد نیروی انتظامی با حاملان سوخت قاچاق
به گزارش صدای بلوچ، قاچاق سوخت خروج ارز و سرمایه و همچنین سرمایه کشور به بهای ناچیزی است که از سال های قبل تاکنون توسط برخی در مرزهای شرقی کشور انجام می شود.

یکی از مسیرهای قاچاق سوخت به مناطق مرزی استان سیستان و بلوچستان، محور مواصلاتی دلگان به ایرانشهر است که خودروهای حامل قاچاق سوخت به صورت کاروانی و آزادانه تردد می کنند.

تردد این خودروها که غالبا بدون پلاک و یا اینکه پلاکشان مخدوش است موجب بروز مشکلات فروانی برای اهالی و همچنین افرادی شده که در این محور مواصلاتی تردد می کنند.

عبداللهی یکی از اهالی شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: خودروهای حامل قاچاق سوخت در شب و روز به صورت کاروانی و آزادانه در محور اصلی دلگان به ایرانشهر سیستان و بلوچستان تردد می کنند.

وی ادامه داد: اکثر این رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند که همین خود در گذشته موجب بروز حوادث جبران ناپذیری شده است.

وی اضافه کرد: در گذشته خانواده های زیادی داغدار این بی مبالاتی و عدم توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی این قاچاقچیان سوخت شده اند.

عبداللهی تصریح کرد: پلاک اکثر این خودروهای حامل قاچاق سوخت مخدوش و یا اینکه نصب نیست، همین سبب شده که بی احتیاطی های زیادی صورت بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: مردم از نیروهای نظامی و انتظامی تقاضا دارند با این خودروهای حامل قاچاق سوخت که هم سرمایه ملی را به تاراج می برند و هم اینکه به قوانین راهنمایی و رانندگی عمل نمی کنند، برخورد شود.

زهرا بامری یکی از اهالی محله چاه کمال شهر گلمورتی در گفتگو با خبرنگار ما عنوان کرد: تردد خودروهای حامل قاچاق از محله چاه کمال موجب بروز مشکلاتی برای اهالی این منطقه شده است.

وی گفت: هر وقت که این خودروها از میان منازل ما عبور می کنند تا ساعاتی جرئت خروج از منزل را نداریم چرا امکان بروز حادثه برای خود یا یکی از اعضای خانواده هایمان را داریم.

بامری تصریح کرد: تردد خودروهای قاچاق سوخت که عمدتا به صورت کاروانی است مخصوص به زمان خاصی نیست بلکه در هر ساعت از شبانه روز از این محله عبور می کنند.

وی خاطرنشان کرد: از مسئولان و نیروهای انتظامی شهرستان دلگان استان سیستان و بلوچستان تقاضا داریم تا نسبت به برخورد با قاچاقچیان سوخت اقدام کنند.

علی ای حال با توجه به اینکه استاندار سیستان و بلوچستان چندی قبل از لزوم برخورد با خودروهای پلاک مخدوش و خودروهای بدون پلاک خبر داده بود، می طلبد که مسئولان ضمن برخورد با رانندگان این خودروها از خروج و تاراج سرمایه ملی به خارج از مرزها جلوگیری کنند.

شهرستان دلگان در 475 کیلومتری جنوب غرب شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 381
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما