۰
شنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۸
گزارشی از میراث داران حضرت ام البنین(س)؛

نگذاریم انقلاب اسلامی به دست نااهلان بیفتد/ مقام والای مادران شهدا

مرادبی بی بامری مادر پاسدار شهید رضا فولادی گفت: با عمل به توصیه شهدا، نگذاریم انقلاب اسلامی به دست نااهلان بیفتد.
نگذاریم انقلاب اسلامی به دست نااهلان بیفتد/ مقام والای مادران شهدا
به گزارش صدای بلوچ، سیزدهم جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین (س) است که در تقویم کشورمان به نام روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.

مادران و همسران شهدا به قطع و یقین اسوه صبر و شکیبایی هستند؛ آنها با تقدیم عزیزان خود در راه دفاع از اسلام و انقلاب، ایثار و از خود گذشتگی را معنا کرده اند.

این پایگاه خبری گفتگویی را با مرادبی بی بامری مادر پاسدار شهید رضا فولادی انجام داده که در ادامه گزارش آمده است:

وی تصریح کرد: به جهت اینکه به درگاه امام هشتم نذر کرده بودم تا خداوند فرزندی پسر به ما عطا کند، پدرش اسم "رضا" را برای او انتخاب کرد.

وی ادامه داد: رضا پس از تحصیل در دوره ابتدایی و راهنمایی به منظور کسب علوم دینی و پیوستن به خیل عاشقان علم و معرفت، وارد حوزه علمیه امام امیرالمومنین (ع) ایرانشهر شد.

این مادر شهید اضافه کرد: پس از 2 سال فراگیری علوم دینی، حفظ اسلام و انقلاب او را متوجه ماموریتی مهم تر ساخت، از حوزه علمیه رخت رزم بر تن کرد و برای جهاد در راه خدا به صفوف لشکریان اسلام پیوست، او احساس کرد در آن روز با شرایط حاکم، در لباس سپاه پاسداران می تواند مفید باشد.

بامری عنوان کرد: بار اول که به جبهه های حق علیه باطل اعزام شد از ناحیه دست مجروح شد، او را با اسرار بسیار زیاد جهت مداوا به عقب آوردند.

این مادر شهید گفت: به محض اینکه مقداری وضعش بهتر شد دوباره سر از پا ناشناخته عازم خط مقدم جبهه های حق علیه باطل شد، گویا گلوله ها عزم او را سنجیده بودند، این بار او را برای مداوای پای مجروحش زمین گیر تخت بیمارستان کردند.

وی تصریح کرد: ما مادران شهدا وظیفه داریم تا با حفظ حجاب و عمل به توصیه شهدا، وارث و حافظ خون آنان باشیم و نگذاریم که انقلاب اسلامی به دست نااهلان بیفتد.

گفتنی است روحانی پاسدار شهید رضا فولادی در 21 بهمن ماه سال 64 در عملیات والفجر 8 به آرزوی خود رسید و خودش را جاوادنه کرد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی بامری کارشناس مذهبی و فرهنگی در با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به اینکه روز وفات مصادف شده حضرت ام البنین (س) با سالروز تکریم مادران و همسران شهدا، گفت: قطعا این بانوی جلیل القدر الگو و اسوه مادران و همسران شهيد است.

وی ادامه داد: حضرت ام البنین (س) از برجسته‌ترین زنان صدر اسلام و دوران امامت حضرت امام حسین (ع) است که تمام زندگی ایشان سرشار از عشق به ولایت بود.

این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: مقام مادر در نظام هستی از جایگاه بسیار والایی برخوردار است و مادران و همسران شهدا مقامی بسیار بالاتر دارند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 926
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما