۰
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۱۹
گزارشی از مناظر گردشگری جنوب غرب سیستان و بلوچستان؛

جنگل شی مرید تحفه ای در دل کویر/ شهرستان دلگان سرزمین ناشناخته ها

جنگل بکر و ناشناخته شی مرید در دل کویر شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارد.
جنگل شی مرید تحفه ای در دل کویر/ شهرستان دلگان سرزمین ناشناخته ها
به گزارش صدای بلوچ، استان سیستان و بلوچستان در است از مناظر بکر و ناشناخته ای که برخی از این اماکن حتی برای خود مردم این منطقه هم گمنام است؛ شهرستان دلگان این استان پهناور هم از این مناظر دلنواز فراوان دارد؛جنگل «شی مرید» یکی از این دیدنی های بخش جلگه چاه هاشم این شهرستان است که رازهای زیادی را در دل خود نهفته است.

محمد نارویی یکی از اهالی بخش جلگه چاه هاشم دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ بیان کرد: این جنگل زیبا و چشم نواز بین روستاهای خیرآباد و مند این شهرستان واقع شده است.

وی ادامه داد: بارندگی های اخیر در جنوب سیستان و بلوچستان و به ویژه در شهرستان دلگان، موجب سرسبزی زمین و درختان شده و طراوت خاصی را به این منطقه کویری داده است.

نارویی عنوان کرد: این جنگل نه تنها برای هموطنانمان ناشناخته و بکر است بلکه برای بسیاری از مردم بخش جلگه چاه هاشم و حتی شهرستان دلگان گمنام است.

وی با تاکید بر اینکه رسانه های جمعی و فضای مجازی نقش اساسی و موثری در شناسایی مناظر و اماکن گردشگری هر منطقه ای دارند، افزود: می توان از بستر همین فضای مجازی نسبت به مناطق توریستی مانند جنگل شی مرید اقدام کرد.

نارویی تصریح کرد: مسئولان شهرستان دلگان و استان سیستان و بلوچستان باید زمینه حضور گردشگران از سراسر کشور و حتی سایر نقاط جهان به این منطقه توریستی را فراهم کنند.

بامری مسئول میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار ما بیان کرد: اماکن گردشگری جز سرمایه های هر منطقه و شهرستانی هستند، این جنگل زیبا قابلیت جذب گردشگر برای دلگان را دارد.

این مسئول ادامه داد: پوشش گیاهی جنگل شی مرید بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان از نوع گرمسیری و درختانی از قبیل: گز، کنار وحشی و کهور محلی است.

وی عنوان کرد: برای رسیدگی به مناطق گردشگری و همچنین معرفی آن نیاز به ورود بخش خصوصی است تا این مناظر زیبا از گمنامی خارج شوند.

بخش جلگه چاه هاشم در ۶۵ کیلومتری جنوب غرب شهر گلمورتی مرکز شهرستان دلگان سیستان و بلوچستان قرار دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 957
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما