۰
جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۷
امام جمعه دلگان در خطبه های عید قربان بیان کرد؛

سربلندی و‌پیروزی حضرت ابراهیم (ع) در آزمایش الهی/رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی الزامی است

حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری گفت: با توجه به شیوع کرونا، رعایت نکات بهداشتی و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است.
سربلندی و‌پیروزی حضرت ابراهیم (ع) در آزمایش الهی/رعایت نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی الزامی است
به گزارش صدای بلوچ، حجت الاسلام والمسلمین عظیم بامری در خطبه های نماز عید قربان بیان کرد:عید قربان، روز ابتلا و آزمایش حضرت ابراهیم(ع) توسط خداوند است که در قرآن هم به این واقعه اشاره شده است.

خطیب نماز عید قربان در شهرستان دلگان افزود: حضرت ابراهیم (ع) و فرزند بزرگوارش حضرت اسماعیل (ع) در این آزمایش الهی سربلند و پیروز بیرون آمدند.

حجت الاسلام والمسلمین بامری تصریح کرد: این روز به عنوان سندی ماندگار و معجزه ای جاوید از ابراهیم خلیل الله(ع) بر امت ابراهیم و امت پیامبر اعظم (ص) باقی مانده است.

وی با اشاره به اینکه قربانی کردن، سنت حسنه و موکد حضرت ابراهیم(ع) و پیامبر گرامی اسلام (ص) است، گفت: افرادی که توانایی ذبح قربانی دارند ، به نیازمندان و مستضعفان کمک کنند.

امام جمعه دلگان ادامه داد: هر گونه کدورت و کینه ای از یکدیگر دارید ، بگذرید و بخشش کنید تا مورد لطف و رحمت رحمت الهی قرار بگیرید.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا، رعایت نکات بهداشتی و همچنین رعایت فاصله گذاری اجتماعی الزامی است، همچنین از دست دادن و دیده بوسی خودداری شود.

انتهای پیام
کد مطلب: 1490
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما