۰
يکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۶

دعوت علما و روحانیون شیعه و سنی برای حضور مردم در اجتماعات ۹دی

امامان جمعه شيعه و سنی ضمن دعوت از عموم مردم با حضور وحدت آفرین خود در اجتماعات ۹دی گفتند: مردم با حضور خود نقشه شوم دشمنان را در سال88 نقش بر آب کرده و آتش فتنه را خاموش کردند.
دعوت علما و روحانیون شیعه و سنی برای حضور مردم در اجتماعات ۹دی
به گزارش صدای بلوچ به نقل از عصرهامون، 9 دی‌ماه 1388 از جمله مهم‌ترین روزهایی است که توسط ملت ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است. در این روز مردم ایران در حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی، در برابر فتنه‌گران قد علم کرده و حجت را بر آنان تمام کردند. در این روز مردم در تمام شهرها و استان‌های ایران، پا به عرصه گذاشته و به فتنه‌گری‌های معاندین و دشمنان نظام پایان دادند.
 
حماسه ۹ دی اوج اقتدار ملت و تحقیر دشمن است
حجت الاسلام ابراهیم گزمه امام جمعه شهرستان هیرمند در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا گفت: حماسه ۹ دی اوج اقتدار ملت و تحقیر دشمن است.

وی افزود: مردم با بصیرت و انقلابی ایران در روز ۹ دی ثابت کردند که پیرو ولایت و رهبری هستند و هیچ نیروی بیگانه ای نمی تواند تاثیر منفی بر روی آنها بگذارد.

امام جمعه شهرستان هیرمند بیان کرد: بیعت مجدد اما با ولایت روزی تاریخی است که دشمنان انقلاب و اسلام از آن به عنوان بزرگترین شکست خود یاد می کنند.

وی گفت: نهم دی ماه هرساله باید گرامی داشته شود و فریب خوردگان به جامعه معرفی شوند تا نسل های آینده فریب اینگونه افراد را نخورند.

گزمه خاطرنشان کرد: فتنه های بسیاری در مسیر انقلاب شکل خواهد گرفت که با هوشیاری رهبری و مردم خنثی خواهد شد.
 
عبرت های ۹ دی را مرور و از کید دشمن غافل نباشیم
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی، امام جمعه چابهار در گفت و گو با خبرنگار چهاربهاران بیان کرد: در فتنه سال ۸۸ دشمنان خارجی با همکاری مزدوران داخلی قصد براندازی جمهوی اسلامی را داشتند اما با مدیریت مقام معظم رهبری و میثاق امت با ولایت، بساط فتنه گران برچیده شد که بایستی این مراسم هر سال پرشورتر از سال های ماقبل برگزار شود.
 
وی با بیان اینکه ۹ دی تجلی قدرت خدای تبارک و تعالی بود عنوان کرد: به تعبیر رهبر انقلاب ۹ دی باطل‌السحر بود که در آن مردم همچون راهپیمایی‌های اخیر با حضور خود خشونت‌ها و دشمنی‌ها و توطئه‌های دشمن را خنثی کرده و فتنه را خفه کردند.
 
حجت الاسلام موسوی با بیان اینکه حضور به موقع مردم فرصت را از دشمن گرفت اذعان کرد: در حماسه ۹ دی وقتی مردم دیدند دشمن با نقض انتخابات قصد اهانت به ارزشها و مقدسات را دارد تمام قد وارد میدان شدند و ۸ ماه فتنه پایان دادند و بایستی انتخابات مجلس نیز باشکوه تر و با حضور پرشور مردم برگزار شود.
 
وی تاکید کرد: اکنون که دشمن مستأصل و بیچاره شده نمی‌تواند از تمام امکانات خود در مقابله با دین، نظام و انقلاب ما استفاده کند و راهش را یا تهاجم اقتصادی و فتنه‌انگیزی منحصر شده تنها درمان این درد مقابله دشمن در بصیرت مردم و حضور آن‌ها در صحنه بوده و این لازم است.

امام جمعه چابهار خاطرنشان کرد: باید عبرت های ۹ دی را مرور کنیم و از کید دشمن غافل نباشیم دشمن برای ما برنامه دارد باید قدر رهبری را بدانیم و بصیرت خود را بالا ببریم.
 
 حماسه 9دی ماه تیر خلاصی به فتنه گران بود
حجت الاسلام و المسلمین شجاع الدین ابطحی، امام جمعه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: حماسه روز نهم دی ماه سال 88در تاریخ انقلاب اسلامی یکی از نقاط مهم و عطف بوده است حدود 8ماه مردم انقلابی ایران آشوب و فتنه،فتنه گران را تحمل کردند.

 وی بیان کرد: 9 دی‌ماه 1388 از جمله مهم‌ترین روزهایی است که توسط ملت ایران در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شده است. در این روز مردم ایران در حمایت از آرمان‌های انقلاب اسلامی، در برابر فتنه‌گران قد علم کرده و حجت را بر آنان تمام کردند. در این روز مردم به صورت خودجوش در تمام شهرها و استان‌های ایران، پا به عرصه گذاشته و به فتنه‌گری‌های معاندین و دشمنان نظام پایان دادند.

امام جمعه ایرانشهر 9 دی را یادآور  میثاق امت و ولایت خواند و افزود: ملت ایران اسلامی همواره در صحنه های مختلف با تبعیت از ولایت و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب بودن، نقش خود را در خنثی کردن توطئه های دشمن به خوبی ایفا کرده اند و از این به بعد هم مردم با بصیرت فتنه های معاندین اسلام را خنثی خواهند کرد.

ابطحی تصریح کرد: راهپیمایی روز نهم دی ماه سال 88 یکی از با کیفیت ترین تظاهرات مردم بود که این کار باعث ملتهب شدن دشمن شد.

 وی عنوان کرد: حماسه 9دی ماه تیر خلاص به فتنه گران بود و دیگر آنان قدرت آشوبگری را از دست دادند.
 
 حماسه ۹ دی اوج اقتدار ملت و تحقیر دشمن است
حجت الاسلام والمسلمین حسن شیبک، امام جمعه موقت شهرستان دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن روز بصیرت، بیان کرد: در تاریخ پر برکت انقلاب اسلامی حماسه های تاریخی و ماندگار زیادی خلق شده که این حماسه ها یوم الله بوده است.

وی افزود: این حماسه ها در تثبیت انقلاب اسلامی و خنثی سازی توطئه و نیرنگ دشمنان نظام ما موثر بوده است.

به گفته وی؛ یکی از ایام ماندگار 9 دی ماه سال 1388 است مردم انقلابی ایران، حماسه ای خلق کردند که سبب بهت و حیرت جهانیان شد، ملت مسلمان ایران با حضور باشکوه خود در این روز تمامی نقشه های دشمنان قسم خورده انقلاب را که هشت ماه تلاش کرده بودند نظام را ساقط کنند، نقش برآب کنند.

شیبک گفت: ملت با این حضور خود سیلی محکمی به دشمنان و یاوه گویان زدند که تا مدت ها گیج، مبهوت و مقهور قدرت مردم انقلابی ایران بودند، مردم انقلابی ایران در 9 دی ماه از آزمون ولایتمداری سربلند بیرون آمد.

امام جمعه موقت شهرستان دلگان عنوان کرد: 9 دی ماه روز تجلی بصیرت و دانایی ملت مسلمان ایران بود که از خود از خود نشان داد و آگاهی، هوشیاری، بینش و بصیرت سیاسی مردم سبب شد تا درخت تنومند انقلاب شکوفا شود.

وی افزود: بصیرت مردم در نهم دی ماه تن سردمداران کفر، نفاق و استکبار به لرزه درآورد، مردم غیور ایران از هر قوم و مذهبی در نهم دی ماه فرهنگ جدیدی بنیان نهادند که می توان آن را فرهنگ و بصیرت و عزت خواهی نام نهاد.

شیبک ادامه داد: تا زمانی که این فرهنگ انقلابی بر پهنه آسمان آبی ایران انقلابی حاکم باشد، دشمنان کاری از پیش نخواهند برد و چشم فتنه گران را کور خواهند کرد.

امام جمعه موقت دلگان خاطرنشان کرد: مردم مومن و انقلابی سیستان و بلوچستان و شهرستان دلگان مثل گذشته که حامی و پشتیبان نظام بوده اند، در مراسم روز نهم دی ماه حضوری موثر خواهند داشت.
 
توطئه دشمن در 9 دی با بصیرت و دینداری مردم ایران خنثی شد
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی بامری، امام جمعه شهرستان سراوان در گفت و گو با خبرنگار شستون بیان کرد: ایام الله 9 دی به این جهت دارای ارزش است که یکی از توطئه های سنگین و دسیسه های شیطانی دشمنان خدا و دین خدا با بصیرت و دینداری مردم اسلامی ایران خنثی شد.

وی افزود: در نهم دی ماه دست نابکار و شیطانی دشمن انقلاب به زمین افتاد و همه اهداف شومی که سالها برای آن هزینه و تلاش کرده بودند تا بتوانند از این ابزار فتنه گری با همراهی چهره های فریب خورده سست صفتی که در داخل به بهانه انتخابات آنها را همراهی کردند تا اهداف آنها پیاده شود، نقش بر آب شد.

امام جمعه شهرستان سراوان گفت: هشت ماه به بهانه انتخابات در کشور  جولان دادن و هزینه تراشی کردند اما با حضور پر رنگ و عمیق ولایت مدار بصیرت افزای مردم انقلاب توطئه و فتنه خنثی  و فتنه ای از فتنه های شیطانی خاموش شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین بامری تأکید کرد: باید نسبت به این روز علاقمندی باشیم و نهم دی ماه پاسداشت شود و امید است در نهم دی ماه سال جاری به پاس‌داشتی از حرکت خدایی و الهی در سراوان یک تجمع و حرکت خوب را داشته باشیم تا به دشمنان بفهمانیم که هنوز با آگاهی، بصیرت و ولایت مداری و وفاداری به انقلاب در صحنه حضور داریم.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اجازه نخواهیم داد دشمن فتنه گری هایی که هر ساعت و لحظه برنامه ریزی می کند پیاده کند تا اهداف شوم خود دست یابد.
 
 بصیرت در فتنه ۸۸ عامل نجات ملت از نابودی بود
مولوی عبدالملک ملکی پور، امام جمعه اهل سنت کنارک در گفت و گو با چهاربهاران گفت: آنانی که راهی غیر از رهبری را انتخاب کنند حتی برخی خواص منحرف می شوند ولی کسانی که ولایت پذیری را سرلوحه کار خود قرار دادند به عزت رسیدند.

وی با بیان اینکه ملت ایران حماسه ۹ دی ماه را هیچ گاه فراموش نمی کند، افزود: انقلاب یک نعمت بزرگی بود که خدا به مردم ایران داد و ماندگار است؛ چرا که هر حادثه ای در طول تاریخ انقلاب عاملی برای رسیدن به قله است و فراموش نمی شود؛ لذا ۹ دی اگر فراموش شود، مانند این است که مردم از انقلاب غافل شده اند، و هیچ وقت مردم انقلاب و نظام اسلامی را به کاخ نشینان نمی سپارند.

خطیب نماز جمعه اهل سنت کنارک ادامه داد: حوادث پس از انتخابات ۸۸ از مدت ها قبل توسط سرویس های جاسوسی غربی برنامه ریزی شده بود و به خیال خام استکبار، پایان انقلاب اسلامی ایران بود.

وی با بیان اینکه بصیرت، آگاهی و ولایت مداری این ملت همچون همیشه نقشه های شوم آنان را خنثی کرده و دست دشمن را برای همگان رو می کند تاکید کرد: این انقلاب برای اینکه امنیت و اسلام را زنده نگه دارد سربازان زیادی را مظلومانه در خون غلتان دیده است و نباید با چنین اقدامات خودسرانه‌ای با سرنوشت کشور بازی کرد.

مولوی ملکی پور عنوان کرد: امروز نباید طوری عمل کرد که دشمن فرصت برای ناکارآمدن نشان دادن نظام اسلامی پیدا کند چراکه دشمنان به دنبال بوجود آوردن نارضایتی و قراردادن مردم در مقابل نظام اسلامی هستند بنابراین باید تمام اقدامات با رهبری تنظیم شود.

امام جمعه اهل سنت کنارک تصریح کرد: یکی دیگر از اصلی ترین پیام های این حماسه این است که ملت مومن و خداجوی ایران اسلامی هر زمانی که نظام و ولایت را در خطر ببینند با تمام وجودشان آماده جانفشانی در راه آرمان های انقلاب هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: راه خروج از فتنه، بصیرت است یعنی همان چیزی که رهبر انقلاب ما را به آن توصیه می کنند و باید بدانیم که زمینه فتنه خودمحوری است.
 
بیعت مجدد سیستانی و بلوچ با ولایت و انقلاب
مولوی سید عبدالصمد ساداتی امام جمعه اهل سنت سراوان در گفت و گو با شستون ضمن دعوت از آحاد مردم در اجتماع بزرگ 9 دی در حمایت از ولایت و میثاق مجدد با ولایت و نظام، بیان کرد:  9 دی یکی از روزهای مهمی است که در تاریخ جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید و در این روز مردم انقلابی ایران اسلامی با حضور گسترده در صحنه به حمایت از ولایت، نظام و کشور به پا خواستند.

 وی  با اشاره به اینکه خروش حماسی مردم مقابل توطئه ها و دسیسه های دشمن علیه کشور انجام گرفت، افزود:  هر ساله مردم در چنین روزهایی که در تاریخ مانا و ماندگار شده، حضور فعال و ثابت دارند تا از کشور خود دفاع و حمایت کنند.

 امام جمعه اهل سنت سراوان ادامه داد:  امروز توطئه دشمن در ایجاد تفرقه میان اقوام، ایجاد یأس و نا امیدی و جدایی مردم از انقلاب و ولایت است، اما مردم بصیر و آگاه اسلامی به خوبی ترفند های دشمن را می شناسند با حضور فعال در صحنه و میدان منجر به خنثی شدند، دسیسه های دشمنان انقلاب می شوند.
 
مولوی ساداتی خاطر نشان کرد:  وحدت بی نظیری که در کشور میان اقوام و مذاهب حاکم است توانسته دشمن را نا امید کند  و در طول سالیان متمادی و در طول تاریخ مشاهده شده که اقوام ایرانی دست در دست هم و در کنار هم در صحنه های مختلف همچون 9 دی حضور موثر داشته اند.
 
وی تصریح کرد: سیستانی و بلوچ نیز با شناخت و بصیرت کافی و مناسب از دسیسه های معاندین و ضد انقلاب، در 9 دی بار دیگر به میدان خواهند آمد و با ولایت بیعت مجدد خواهند کرد.
 
امام جمعه اهل سنت شهرستان سراوان گفت: برخی از افراد ضد انقلاب در تلاش هستند تا از قومیت در این استان سوء استفاده کنند  اما در سیستان و بلوچستان چنین افکاری مورد پذیرش نیست، چرا که همه یک ملت هستیم و با اعلام وفاداری به نظام، انقلاب و ولایت بار دیگر تیری بر قلب دشمنان ایران خواهند گذاشت.

مولوی ساداتی اذعان کرد: در حوادث اخیر مشاهده شد که مردم سیستان و بلوچستان به خوبی توطئه دشمن را شناختند و علی رغم اینکه هیچ گونه اغتشاشی در اینجا رخ نداد، برای حمایت از انقلاب، نظام و ولایت به پا خواستند که امسال نیز در اجتماع بزرگ 9 دی حماسه ای دیگر می آفرینند.
 
 حضور اهل سنت در دفاع از نظام موثر بوده است
مولوی بلال مقدسیان، امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان در گفتگو با خبرنگار صدای بلوچ با اشاره به فرارسیدن سالروز‌حماسه نهم دی ماه، بیان کرد: دشمن پس از سال ها برنامه ریزی و توطئه در سال ۸۸ درصدد تغییر نظام جمهوری اسلامی بود.
 
وی ادامه داد: دشمن در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، برای ضربه زدن به انقلاب و نظام اسلامی ما از هر راهی وارد میشد ولی نقشه هایش با شکست همراه بود.
 
امام جمعه اهل سنت اسفند دلگان اضافه کرد: دشمنان با نقشه های از پیش تعیین شده درصدد این بودند که با رمز تقلب داخل کشورمان را با هرج و مرج و همچنین آشوب همراه کنند.
 
وی افزود: فتنه گران در سال ۸۸ با حمایت دشمنان قسم خورده نظام اسلامی ما، با اغتشاش و آشوب به اموال عمومی خسارت زدند.
 
این خطیب جمعه عنوان کرد: اما مردم بصیر و مسلمان ایران در روز نهم دی ماه سال ۸۸ با حضور خود، کل نقشه های چند ساله دشمنان علیه نظام را خنثی کردند.
 
مولوی مقدسیان ادامه داد: مردم کشورمان در این نزدیک به ۴۱ سالی که از عمر انقلاب می گذرد همواره حامی و پشتیبان نظام اسلامی بوده اند.
 
وی گفت: مردم استان سیستان و بلوچستان و به خصوص اهل سنت همواره و در هر صحنه ای که نیاز به حضور بوده، آنها حضوری فعال و موثر داشته اند.
 
مولوی مقدسیان خاطرنشان کرد: قطعا اهل سنت در مراسمات و گرامی داشت روز حماسی نهم دی ماه که به روز بصیرت معروف است، حضوری موثر خواهند داشت.
 
بصیرت مردم عامل دوری دشمن از کشور
مولوی دوست محمد درواخ، امام جمعه اهل سنت شهر کوهک زهک در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: مردم ایران با هوشیاری و دشمن شناسی همواره راه خود را از فتنه گران جدا کرده اند.

امام جمعه اهل سنت شهر کوهک زهک گفت: در حماسه ۹ دی نیز مردم فهیم و انقلابی ایران در سراسر شهرها صف خود را از فتنه کران جدا کردند.

وی ادامه داد: دشمن در طول سال های گذشته نقشه های بسیاری را برای به خطر انداختن انقلاب اسلامی بکار برده است که در این باره نیاز است تا جوانان ما درس دشمن شناسی را به خوبی فرا گیرند.

مولوی درواخ تصریح کرد: مردم ایران در ۹ دی نشان دادند که همواره پشت نظام و رهبری ایستاده اند و هیچگاه بازیچه دست دشمنان نخواهند شدند.
 
وی گفت: مهمترین عاملی که می تواند دشمن را از کشور دور نگه دارد بصیرت مردم است .
 
 مردم با بصیرت حامی رهبری و نظام اسلامی هستند
مولوی عبدالصمد دامنی، مدیر حوزه علمیه حقانیه ایرانشهر در گفت و گو با خبرنگار پهره بیان کرد: ملت ایران همیشه با نظام اسلامی هماهنگ هستند رهبر معظم انقلاب با تدابیر به موقع خویش، توانستند جریان فتنه نهم دی ماه را مهارکنند.

وی افزود: اگر تدبیر به موقع ایشان نبود، دشمنان و فتنه گران امنیت کشور را به مخاطره می انداختند و تنها با بصیرت و بینش انقلابی است که می توان دشمن و راه های مقابله با او را شناخت.

مدیرحوزه علمیه حقانیه ایرانشهر تصریح کرد: حماسه ۹دی یکی ازبرگ های زرین تاریخ ایران اسلامی و روز بصیرت و میثاق امت با ولایت و انقلاب اسلامی است.

وی عنوان کرد: مردم ایران در۹دی سال۸۸، دراعتراض به فتنه گران، به خیابان ها آمدند و حمایت خود از نظام و انقلاب و پشتیبانی خود را از ولایت فقیه اعلام کردند.

دامنی ادامه داد: نهم دی ماه تجلی بصیرت عمیق مردم ولایت مدار ایران اسلامی است که از عمق جان به ولایت پیوستن و فتنه را خاموش کردند.

وی اضافه کرد: مردم مسلمان ایران در روز نهم دی ماه 88 به تمام دشمنان اسلام ثابت کردند که دشمن اسلام و انقلاب را می شناسند و هر گز فریب فتنه های آنان را نمی خورند.

این خطیب جمعه با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که نظام اسلامی باید تا جایی ببریم که مدینه فاضله باشد، خاطرنشان کرد: مردم باید همیشه در مقابل برنامه ها و اهداف دشمن علیه نظام اسلامی هوشیار، آگاهانه و با اتحاد، منسجم عمل کنند و فریب تبلیغات دشمنان را نخورند.
 
انتهای پیام/
کد مطلب: 755
مرجع : صدای بلوچ
نام شما
آدرس ايميل شما